Designation |
Name & Qualification |
Librarian |
Sujit Chatterjee (M.Sc, MLIS, B.Ed, Certificate in German
Language) |
Assistant Librarian (Contractual) |
Priyanka Basak (M.A., MLIS) |
Library Assistant (Part-time) |
Madhurima Basak (M.A. BLIS), Sharmistha Paul (M.A.) |
Library Clerk |
Sonali Nandi (Bhattacharyya) (B.Sc. Honours) |
Library Peon |
Sushama Sarkar (Rajak)(B.A.) |
Library Attendant (Part-time) |
Rajesh Singh (B.A.) |
part time |
Sujoy Ghosh ( Group D ) |
Name |
Qualification & Designation |
Vacant |
Head Clerk |
Vacant |
Cashier |
Pranab Naskar |
Accountant (B.Com) |
Vacant |
Typist |
Vacant |
Steno Typist |
Name |
Qualification & Designation |
Manoj barua |
B.Com. |
Durgapada Patra |
H.S. |
Md. Mokarram Hossain |
B.Sc. |
Panchugopal Das |
H.S. |
Sougata Paul |
Clerk (Part-time) |
Koushik Mistri |
Computer Operator (Part-time) (M.T.I.) |
Soumi Boral |
Assistant Accountant (Part-time)(B.Com Hons) |
Anup Ghosh |
Gr-C (Part-time) |
Gourab Chowdhury |
Data entry Operator cum Clerk (Part time ) (M.C.A.) |
Dilip Sengupta |
Part time (Outdoor Work) (H.S.) |
Aninda dutta ( Group C ) |
Part time |
Name |
Qualification & Designation |
Srikanta Pradhan |
Office Peon (H.S.) |
Abhijit Dhara |
Gr-D (Part-time), (B.Com.) |
Chinmoy Mondal |
Gr-D (Part-time), (M.P.) |
Biswajit Ballav |
Gr-D (Part-time), (H.S.) |
Sumit Kr. Das |
Gr-D (Part-time), (VIII) |
Santanu Basu |
Gr-D (Part-time), (H.S.) |
Kabita Kar |
Gr-D (Part-time) |
Rakhi Banerjee |
Gr-D (Part-time) |
Saikat Ghosh |
Gr-D (Part-time) |
Sujoy Ghosh |
Gr-D (Part-time) |
Name |
Qualification |
Utpal Saha |
Lab. Attendant (B.Com) |
Subrata Ghosh |
Lab. Attendant (Part-time) (Class-VIII) |
Dilip Mondal |
Lab. Attendant (Part-time) (H.S) |
Rituparna Bera |
Lab. Attendant (B.A. Honours) |
Babun Barua |
Lab. Attendant (Class-VIII) |
Chiranjit Das ( Group C ) |
part time |
One post vacant |
Name |
Qualification |
Somnath Dey |
Lab. Attendant (Class-VIII) |
Samir Das |
Lab. Attendant (Appear M.P.) |
Sujoy Kanti Das |
Lab. Attendant (B.A.) |
Mrityunjoy Manna |
Lab. Attendant (Class-VIII) |
Somnath Debsharma |
Lab. Attendant (Part time) (Class-VIII) |
Pawan Kumar Singh |
Lab. Attendant (Class-VIII) |
One post vacant |
Name |
Qualification |
Bijoli Das |
Lab. Attendant (B.A.) |
Ramchandra Paswan |
Lab. Attendant (Class - VIII) |
Haridwar Singh |
Lab. Attendant (M.A.) |
One post vacant |
Name |
Qualification |
Sunil Kumar Barik |
Lab. Attendant (Appear-X) |
Suvrajit Barua |
Lab. Attendant (M.P.) |
Samar Dey |
Lab. Attendant (Class-VIII) |
Jyotirmoy Karmakar |
Lab. Attendant, P.G. (Part-time) (B.Sc. Hons.) |
Soumik Aich |
Lab. Attendant (Part-time) |
Saikat Ghosh ( Group D ) |
Part-time |
Name |
Qualification |
Sushil Kumar Behara |
Lab. Attendant (Class-VIII) |
Ashok Kumar Roy |
Lab. Attendant (M.P.) |
Name |
Qualification |
Asok Biswas |
Lab. Attendant (Class-VIII) |
Sisir Kr. Bag |
Lab. Attendant (Part time) (Class-VIII) |
Name |
Qualification |
Mousumi Dalapati |
Lab. Attendant (H.S.) |
Pritam Das |
Lab. Attendant (H.S.) |
Tapas Patra |
Lab. Attendant (Part time) (H.S.) |
Name |
Qualification |
Kamal Naskar |
Lab. Attendant (B.A.) |
Name |
Qualification |
Dhaleswar Paswan |
(Class-VIII) |
Haria Dusad |
(Class-VIII) |
Sachin Hela |
(M.P.) |
Name |
Qualification |
Anjana Banerjee (Naskar) |
(H.S.) |
Name |
Qualification |
Susanta Neogi |
(Class-VIII) |
Dhanu Kr. Singh |
(Part-time) (B.A.) |
Niranjan Sarkar |
(Daily wage basis) |
Three posts vacant |
Name |
Qualification |
Naresh Das |
(Part-time) |
Name |
Qualification |
Debtanu Bera |
(M.P.) |
Tapan Kumar Dey |
Gr-D (Part-time) |
Name |
Qualification |
Palash Ghosh |
Gymnasium attendant cum Generator opertor (Part time) |
Name | Qualification |
---|---|
Dipu Singh | ( Group D ) Part Time |
Copyrights © 2019. All rights reserved. Designed and Developed by EBLUESYS